Jak reaktorové haly, strojovny a chladicí věže nových bloků jaderné elektrárny Vogtle získávají postupně svůj tvar, roste na staveništi i počet pracovníků.

vogtle_construction
Pohled na budoucí jaderný ostrov třetího bloku jaderné elektrárny Vogtle a v pozadí rostoucí chladící věž. (Zdroj: Georgia Power)

Přes 4200 dělníků nyní pracuje na rozšiřování jaderné elektrárny Vogtle o dva nové bloky. Jde o první dva jaderné bloky, které vznikají na území Spojených států amerických po více jak třech desetiletích přestávky ve výstavbě jaderných elektráren. V následujících 12 až 18 měsících by měl počet pracovníků vzrůst na 5000, uvedl mluvčí společnosti Georgia Power, Brian Green.

Kromě nabírání dalších stavebních dělníků a řemeslníků, začíná společnost Georgia Power najímat i budoucí operátory reaktorů a technický a údržbový personál, kteří budou společně zajišťovat výrobu elektřiny v nových blocích, řekl pan Green. Spuštění třetího a čtvrtého bloku JE Vogtle je plánováno na poslední čtvrtletí roků 2017 a 2018.

Asi 48 kilometrů jižně od Augusty, poblíž města Waynesboro ve státě Georgia, překonala chladicí věž třetího bloku výšku 90 metrů. Chladicí věž čtvrtého bloku je zatím vysoká jen přes 15 metrů.

V květnu bylo usazeno dno ocelového kontejnmentu pro čtvrtý blok, které vážilo přes 800 tun. „Dosud probíhala prací na částech elektrárny, které budou ve výsledku pod úrovní země, ale nyní konečně vidíme růst do výšky jaderný ostrov čtvrtého bloku,“ řekl pan Green.

Ze zprávy tiskového oddělení společnosti Georgia Power vydané v červnu vyplývá, že problémy a zdržení, kterými trpěla výstavba bloku Vogtle-3, se neopakovaly při stavbě čtvrtého bloku.

Poté, co továrna společnosti CB&I v Lake Charles v Louisianě bojovala s včasným dodáním rozměrných konstrukčních komponent, zvolila společnost Georgia Power jiného dodavatele, tentokrát jde o společnost z Oregonu. Pan Green k tomu uvedl: „Pomohlo nám to zlepšit dohled nad dodávkami dílů a posunout naše projekty kupředu.“

Továrna v Lake Charles bude i nadále dodávat některé menší komponenty pro jadernou elektrárnu Vogtle. Na výstavbě se podílí i továrna sídlící ve městě Newport News ve Virginii, která vyrábí ochranné obložení kolem reaktoru.

Zdroj: Chronile.augusta.com

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..