Tiskové oddělení Ignalinské JE vydalo v úterý 22. července prohlášení, ve kterém informuje, že její zaměstnanci zahájili na druhém bloku elektrárny demontáž vybavení strojovny, které je kontaminované radionuklidy.

ignalinskaya
Ignalinská jaderná elektrárna s dvěma reaktory RBMK-1500. První blok byl v provozu mezi lety 1983 a 2004 a druhý mezi lety 1987 a 2009. (Zdroj: Atomic-energy.ru)

V souladu se zákonem o ukončení provozu zmíněného jaderného zařízení, přijatým Litevským parlamentem, byla činnost Ignalinské elektrárny ukončena 17. června letošního roku.

Jako součást demontáže strojovny a budovy 117/2 personál elektrárny rozmontovává okolo tisíce tun zařízení a nejrůznější aparatury. Po prohlídce, opravě a možné dekontaminaci vybavení by se mělo stát předmětem prodeje, „do výslužby“ by se mělo odložit jen kolem jednoho procenta veškerého původního zařízení. Dokončení projektu demontáže vybavení strojovny je naplánováno na příští rok.

V průběhu realizace uvedené demontáže bude provedena demontáž 20 480 tun vybavení. Celý projekt by měl skončit v roce 2021.

Zdroj: novostienergetiki.ru

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..