Muzikál „Labyrinty dětství“, který je připravován v rámci mezinárodního uměleckého projektu Nuckids 2014, se představí 8. srpna v Brně a 11. srpna v Bratislavě.

Charitativního projektu se účastní skoro osmdesát talentovaných dětí ve věku od 11 až 16 let z rodin zaměstnanců podniků a organizací ruské Státní korporace pro jadernou energii Rosatom a jejích zahraničních partnerů. Děti pochází z osmi zemí světa včetně České republiky, Maďarska a Bulharska. Šanci zapojit se aktivně do představení dostanou i české a slovenské děti.

Muzikál „Labyrinty dětství“ představuje soubor povídek o ztělesněných dětských touhách se co nejrychleji stát dospělými. Poté co dospějí, se často zaplétají do vtipných a kuriózních situací, snaží se čelit výzvám a prostřednictvím písní a tance vypráví divákům svůj muzikálový příběh. Během představení zazní vystoupení v různých jazycích, avšak díky vášni, ohromnému talentu a energii účastníků, nebude zapotřebí překladu.

Příběh je zřejmý i beze slov. Kdo z nás v dětství nesnil o tom, aby co možná nejrychleji vyrostl? Která z děvčat si nezkoušela maminčiny lodičky? A kdo z chlapců se nesnažil zavázat tátovu kravatu? Muzikál ale pobaví i dospělé, vždyť který z nich alespoň jednou za život nesnil o návratu zpátky do dětství?

Účastníci projektu museli absolvovat soutěž, během které ukázali svůj talent, herecké nadání a schopnost uchvátit publikum. Představení se pod vedením profesionálních pedagogů, choreografů a režisérů připravovalo po dobu tří týdnů. Po slavnostní premiéře v Petrohradu se projekt vydává na turné po Rusku a dalších státech. Dvě závěrečná představení se konají v Moskvě na scéně divadla Et Cetera.

„Jedná se o již šestý mezinárodní dětský projekt Nuclear Kids,“ říká jeho autor Sergej Novikov, šéf odboru komunikace Rosatomu. „Realizace projektu nám pomáhá vyřešit řadu úloh. Za prvé, projekt ukazuje, že děti, které se narodily a vyrůstaly v blízkosti jaderných elektráren či jiných objektů atomového průmyslu, jsou úžasné, zdravé a talentované. Nebojí se čelit složitým uměleckým výzvám. Za druhé, pomáháme dětem z různých zemí si najít přátele a objevit nejen velkou zemi, nýbrž celý svět. Třetím nejdůležitějším bodem je to, že děti vybízíme ke zdokonalování se ve svém umění a k tomu uvěřit ve vlastní schopnosti a nadání,“ dodává.

Muzikál „Labyrinty dětství“ zavítá do Petrohradu, Moskvy, Jekatěrinburgu, Čeljabinsku, Brna a Bratislavy.

pozvanka Brno_1_web
Pozvánka na představení.

Přečtěte si i recenzi představení z minulého roku: Nuclear Kids-2013: Jako dospělí.

Zdroj: Tisková zpráva

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..