Minulý týden podnikla bývalá guvernérka státu New Jersey, Christine Toddová Whitmanová, cestu do státu Washington, aby se tam setkala s řadou odborníků na energetiku a energetických organizací a prodiskutovala možnosti, jak udělat tento „Věčně zelený stát“ ještě zelenějším (neoficiální přízvisko státu Washington je Evergreen State podle původních věčně zelených lesů a luk – pozn. Atominfo.cz). Navštívila hlavní město tohoto státu, Olympii, a největší město, Seattle, kde diskutovala program CASEnergy Coalition (koalice za čistou a bezpečnou energetiku, která vidí v jádru základ americké energetiky – pozn. Atominfo.cz), inovace v jaderné energetice a skladování použitého jaderného paliva.

Whitman-Daudon-e1405543682768
Bývalá guvernérka státu New Jersey, Christine Toddová Whitmanová, s výkonnou ředitelkou Obchodní komory města Seattlu, Maud Daudon. (Zdroj: Casenergy.org)

Letos bylo ve státě Washington založeno uskupení na prozkoumání budoucnosti jaderné energetiky v tomto státě, členy uskupení je paní Whitmanová a místní vláda. Během prvního oficiálního setkání měla paní Whitmanová možnost jako první oslovit toto uskupení a prodiskutovat cíle CASEnergy Coalition, výhody jaderné energetiky pro stát Washington a inovace v tomto odvětví, které probíhají na severozápadě Spojených států.

Paní Whitmanová také hovořila před pobočkou Rotary klubu v Seattlu, která je největší na světě. Posluchače velmi zaujal její výhled pro jadernou energetiku ve státě Washington a otázky se soustředily především na malé modulární reaktory, zlepšení bezpečnosti provozu a skladování použitého jaderného paliva.

V závěrečné etapě své cesty byla paní Whitmanová mimořádným řečníkem před Obchodní komorou města Seattlu a na akci Washingtonské aliance za čisté technologie, které se účastnili vedoucí osoby obchodu v Seattlu, zástupci průmyslu a vedoucí ekologických organizací. Paní Whitmanová využila příležitosti a mluvila o budoucnosti jaderné energetiky ve Spojených státech, přičemž vyzdvihla činnost společností ze severozápadu USA jako Terrapower a NuScale. Tyto společnosti vyvíjí malé jaderné reaktory a konstrukci reaktorů nové generace.

Paní Whitmanová svou cestou do státu Washington pomohla šířit informace o výhodách jaderné energetiky a o koalici CASEnergy.

Zdroj: Casenergy.org

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..