Ve středu oznámila společnost Chicago Bridge & Iron (CB&I) své záměry spolupracovat blíže se společností China National Nuclear Corp. (CNNC), které byly potvrzeny i podepsáním dohody o spolupráci.

vogtle_construction2
Dno kontejmentu bloku Vogtle-4 smontovaného z prefabrikovaných dílů vyrobených v továrnách společnost CB&I. (Zdroj: Georgiapower.com)

Není to první dohoda, kterou společnost CB&I uzavřela s čínskou firmou podnikající v jaderném průmyslu. Loni totiž tato společnost podepsala dohodu o spolupráci s firmou China Power Investment Corp., a tak již má uzavřeny dohody se dvěma ze tří čínských státních jaderných společností. Nové memorandum o spolupráci s CNNC se týká podporování provozu stávajících čínských jaderných bloků a řízení výstavby bloků s reaktory AP1000, které jsou v Číně ve výstavbě nebo je jejich výstavba plánována. Dohoda také zahrnuje výcvikové programy pro zaměstnance v jaderné energetice a rozvoj mezinárodního trhu, oznámila společnost CB&I ve své tiskové zprávě.

Podle agentury World Nuclear Association plánuje Čína výstavbu desítek nových bloků, přičemž 28 jich už skutečně staví. Mezi ně patří i dva bloky s reaktory AP1000 v San-menu (pinyin: Sanmen) a dva v Chaj-jangu (Haiyang). Společnost CB&I se také podílí na výstavbě čtyř bloků s tímto typem reaktorů na území Spojených států, je to po dvou blocích v jaderné elektrárně Vogtle a ve V. C. Summer.

Zdroj: Nuclearstreet.com

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..