Areva podepsala dohodu se Slovenskou technickou univerzitou v Bratislavě (STU) o spolupráci v oblasti rozvoje kurzů jaderné technologie.

V rámci partnerství se bude skupina Areva podílet na rozvoji studijního programu zaměřeného na systém kontroly a řízení, který představuje klíčovou složku pro provoz jaderného reaktoru.

Experti ze skupiny Areva zajistí, aby studijní program poskytoval relevantní informace a nabídl studentům kvalitní výuku provozních dovedností nezbytných pro práci v jaderné elektrárně. Sami také budou některé kurzy vyučovat.

„Chceme našim studentům, budoucím profesionálům v oblasti jaderné energetiky, nabídnout ten nejlepší studijní program a poskytnout jim přístup k nejnovějším technologiím a odborným znalostem v jednotlivých specializovaných oblastech. Jsme velmi rádi, že můžeme spolupracovat zrovna s Arevou, lídrem v oblasti digitálních systémů kontroly a řízení a dodavatelem technologií pro slovenské jaderné elektrárny. Nejen díky tomu je pro nás Areva ideálním partnerem,“ řekl profesor Gabriel Juhás, děkan Fakulty elektrotechniky a informatiky na STU.

„Spolupráce s takto prestižním vzdělávacím zařízením nás velmi těší. Společný projekt výrazně napomůže naplnit budoucí poptávku jaderného průmyslu po pokročilých technických dovednostech,“ vysvětlil Dr. Stefan Niessen, vedoucí pro výzkum a vývoj, Areva GmbH.

ArevaA nabízí provozovatelům jaderných zařízení flexibilní, spolehlivá a prověřená řešení v oblasti bezpečnosti a provozu systémů kontroly a řízení. Bezpečnostní digitální systém TELEPERM® XS je v současné době v provozu nebo v procesu instalace či dodání u 80 jaderných zařízení v 16 zemích světa, a to pro 14 různých typů jaderných reaktorů. Jedná se o nejrozšířenější digitální systém kontroly a řízení na světě.

Zdroj: Tisková zpráva

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..