V rámci přípravy spouštění 1. bloku jaderné elektrárny Fu-čching (pinyin: Fuqing) v čínské provincii Fu-ťien (pinyin: Fujian) začalo zakládání paliva do reaktoru.

Fuqing 1 fuel loading 2 460 (CNNC)
Zavážecí stroj zakládá palivo do prvního bloku jaderné elektrárny Fu-čching (pinyin: Fuqing). (Zdroj: World Nuclear News)

 

První palivové kazety byly do reaktoru vloženy 31. května, pouhý den poté co pro to vydal povolení čínský regulátor National Nuclear Safety Administration.

Předpokládá se, že během sedmi dnů bude do tohoto reaktoru typu CPR-1000 vloženo všech 157 palivových článků.

„Horké“ zkoušky 1. bloku JE Fu-čching byly úspěšně dokončeny 5. března tohoto roku. Tyto testy měly za cíl simulovat pracovní teploty a tlaky, kterým budou reaktor a další systémy vystaveny během normálního provozu. Tato důležitá fáze potvrdila, že chladící okruhy a bezpečnostní systémy reaktoru fungují správně před tím, než bude do reaktoru vsazeno palivo.

Stavba 1. bloku JE Fu-čching začala v listopadu 2008. Dokončení druhého bloku, jehož výstavba začala v červnu 2009, se očekává v září tohoto roku.

Jaderná elektrárna Fu-čching v provincii Fu-ťien patří společnosti China National Nuclear Corporation (CNNC) a po dokončení bude mít 6 tlakovodních reaktorů čínské konstrukce. Je to první jaderná elektrárna společnosti CNNC, která je založena na čínských reaktorech CPR-1000. Stavební práce na 3. a 4. bloku začaly v červnu 2009 a do provozu by měly být uvedeny někdy v polovině roku 2015, respektive 2016.

Zdroj: World Nuclear News

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..