Memorandum o zřízení Informačního centra pro jadernou energii bylo podepsáno 9. června v rámci VI. Mezinárodního fóra ATOMEXPO-2014 v Moskvě. Dokument podepsali běloruský ministr školství S. A. Maskevič a generální ředitel ruské státní korporace Rosatom S. V. Kirijenko.

Nové informační centrum bude podle memoranda otevřeno v běloruské metropoli Minsku do konce letošního roku. Půjde o další z multifunkčních komunikačních platforem, jejichž úlohou je informovat veřejnost o možnostech využití jaderné energie a přispívat k větší transparentnosti produkce energie z jádra. Podobná centra vznikají pod hlavičkou Rosatomu v zemích a oblastech, kde se budují nebo již fungují jaderné elektrárny.

Každé informační centrum je tvořeno moderním multimediálním kinosálem, v němž se uplatňuje využití panoramatické 3D-projekce, počítačové grafiky a animace, špičkové audio-aparatury, interaktivních herních konzolí a osobních monitorů. Nejmodernější technologie umožní, aby se každý divák „ponořil“ do virtuální reality. Všechny akce jsou pro veřejnost zdarma.

První z informačních center Rosatomu bylo otevřeno v listopadu 2008 v sibiřském Tomsku. Dnes je v Rusku v provozu 16 podobných center, které už navštívilo více než 280 tisíc lidí. Za hranicemi Ruska fungují informační centra pro jadernou energii ve vietnamském Hanoji a turecké Mersině.

Za šest let existence se fórum Atomexpo stalo jednou z nejvýznamnějších akcí, na které jsou řešeny nejaktuálnější otázky světové jaderné energetiky a formovány trendy jejího dalšího rozvoje. Letošního ročníku se účastnilo 3544 představitelů ze 600 společností a firem, včetně 283 zahraničních hostů ze 42 zemí.

Zdroj: Atominfo.ru

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..