Čína instalovala tlakovou nádobu pro druhý reaktor jaderné elektrárny Čchang-ťiang (pinyin: Changjiang), jenž je ve výstavbě a jejíž začátek provozu je naplánován na konec tohoto roku.

Changjiang_2_RPV_installation_(CNEC)_307x460
Dělníci kontrolují otáčení tlakové nádoby do svislé polohy, které probíhá za pomoci polárního jeřábu. (Zdroj: World Nuclear News)

Dne 5. června pokračovala společnost China Nuclear Engineering Corporation v plánovaných pracích zvednutím a umístěním 250 tun těžkého komponentu, tato operace trvala dvě hodiny. Představitelé společnosti prohlásili, že operace byla velmi pečlivě naplánována s ohledem na neobvykle horké a deštivé počasí v místě stavby na jižních ostrovech provincie Chaj-nan (pinyin: Hainan).

Jaderný blok Čchang-ťiang-2 bude provozovat tlakovodní reaktor typu CNP-600 o výkonu 650 MWe. Čtyři další reaktory uvedeného typu jsou v provozu v jaderné elektrárně Čchin-šan II (pinyin: Qinshan II). Reaktor byl vyvinut v Číně, a více než 70% komponentů elektrárny Čchang-ťiang bylo vyrobeno domácími výrobci.

Jaderná elektrárna Čchang-ťiang je společným podnikem společností China National Nuclear Corporation a China Huaneng Group s podílem 51%, resp. 49 %. Výstavba prvního reaktoru začala téměř deset měsíců před druhým. Výstavba dvou dalších reaktorů je naplánována, ale jejich typ zatím nebyl oznámen.

Zdroj: World Nuclear News

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..