V Moskvě bylo 3. června 2014 otevřeno zastoupení Rusko-české smíšené obchodní komory (RČSOK). Jedná se o první zahraniční zastoupení RČSOK. Vedoucím zastupitelstva je Igor Rakitin.

Slavnostního otevření zastoupení Rusko-české smíšené obchodní komory se zúčastnil mimořádný a zplnomocněný velvyslanec ČR Vladimír Remek a mimořádný a zplnomocněný velvyslanec Slovenska Jozef Migaš. Účast přijali také představitelé více než 80 společností z České republiky a Ruska.

Vedení RČSOK uspořádalo tiskovou konferenci, na které zazněly budoucí plány moskevského zastoupení. „Úkolem zastoupení RČSOK je společně s Rusko-českou smíšenou obchodní komorou zastupovat zájmy jak potencionálních, tak i aktivních ruských a českých investorů na trzích obou zemí – Ruska i Česka,“ řekl předseda RČSOK Vladimir Ermakov. Dále uvedl, že otevření zastoupení RČSOK v Moskvě povede k zintenzivnění obchodně-ekonomických vztahů mezi Českem a Ruskem a přispěje k růstu efektivnosti kontaktů v podnikatelských kruzích obou zemí.

Mezi hlavní cíle a úkoly zastupitelství RČSOK v Moskvě patří:

  • představení a hájení zájmů RČSOK, zabezpečení podmínek pro realizaci jejích základních cílů a úkolů

  • efektivní spolupráce při uzavírání a realizaci dohod o spolupráci mezi RČSOK a jejími partnery

  • vyhledávání nových partnerů, nových možností odbytu a služeb

  • zkoumání tržní konjunktury na území Ruska podle zájmů RČSOK a jejích partnerů

  • prezentace a účast na veletrzích

  • rozšíření výměny informací mezi pracovními partnery v Rusku.

Rusko-česká smíšená obchodní komora byla zaregistrovaná v Praze, v České republice, 6. září 2012 za přímé účasti Hospodářské komory České republiky, při podpoře velvyslanectví a obchodního zastupitelství Ruska v ČR. V současnosti je členy RČSOK 40 právnických osob, představujících ruský a český byznys. Mezi nimi jsou společnosti jako Sberbank CZ, Rusatom Overseas, ČKD Group, Červa Export-Import, První Česko-Ruská Banka a další. Mediálním partnerem RČSOK je vydavatelství Pražský telegraf.

Hlavní cíle a úkoly RČSOK:

  • organizačně-právní podpora exportně-importních společností, zastupujících na českém trhu ruské výrobky a ruské investice, podpora českých společností na ruském trhu

  • rozvoj a upevnění oboustranných vztahů s důrazem na účelné projekty s vysokou úrovní realizace

  • navýšení množství investičních projektů na českém a ruském trhu, pomoc při organizační a právní podpoře ruských a českých investičních struktur.

Zdroj: Tisková zpráva

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..