Memorandum o vzájemném porozumění podepsaly v rámci VI. Mezinárodního fóra ATOMEXPO-2014 na jedné straně společnost NIAEP-ASE, na druhé straně firma IBM. Za ruského partnera podepsal dokument ředitel Fúze V. I. Limarenko, za IBM generální ředitel pobočky této společnosti pro východní Evropu a Asii K. G. Kornilov.

DSCN4486
Slavnostní podepisování memoranda během veletrhu Atomexpo 2014.

Ke slavnostnímu podpisu došlo za přítomnosti generálního ředitele ruské státní korporace Rosatom – pana S.V. Kirijenka 9. června v Moskvě. Memorandum zakotvuje budoucí spolupráci v oblasti rozvoje systémového inženýrství a technologií správy i projektování složitých inženýrských objektů.

Generální ředitel IBM pro východní Evropu a Asii Kiril Kornilov po podpisu prohlásil: „Již řadu let úzce spolupracujeme s Rosatomem a je třeba říci, že nynější rozšíření této spolupráce je krok správným směrem. Navíc jde o krok v dnešní době mimořádně aktuální. Díky podpisu memoranda budeme moci využívat nové, moderní technologie v oblasti informačních systémů pro efektivní řízení procesů výstavby a provozu složitých inženýrských objektů jako jsou jaderné elektrárny i jejich vyřazování z provozu. V této oblasti se bez moderních technologiích prakticky nelze obejít.“

Ředitel ruské fúze Valerij Limarenko označil podepsané memorandum za nesmírně důležitou etapu v rozvoji informačních systémů řízení projektů, kterou ruské firmy v poslední době stále zdokonalují.

„Aktivně se zabýváme problémy, spojenými s vyřazováním jaderných elektráren z provozu. Kromě toho nás velice zajímá konkrétní blok našeho informačního modelu, který bude odpovědný za správu požadavků,“ prohlásil Limarenko a dodal: „Mimořádně složitý informační systém, který jsme vytvořili ve spolupráci se špičkovými světovými společnostmi, nám umožňuje integrovat libovolný standardní produkt a samozřejmě i nové produkty, které nám nabízí IBM. Hovořili jsme dnes o tom, že se společně stáváme silnějšími.“

Za šest let existence se fórum Atomexpo stalo jednou z nejvýznamnějších akcí, na které se řeší nejaktuálnější otázky světové jaderné energetiky a formují se trendy jejího dalšího rozvoje. Letošního ročníku se účastnilo 3544 představitelů ze 600 společností a firem, včetně 283 zahraničních hostů ze 42 zemí.

Zdroj: Atominfo.ru

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..