Memorandum o spolupráci v oblasti rozvoje řídících systémů projektů podepsalo spojení společností NIAEP a Atomstrojexport (ASE) s nekomerční organizací Asociace řízení projektů Sovnet. Podpis se uskutečnil během VI. Mezinárodního fóra ATOMEXPO-2014 10. června v Moskvě. Za NIAEP-ASE podepsal dokument prezident akciové společnosti NIAEP Valerij Limarenko, za Sovnet prezident asociace Alexej Polkovnikov.

p0250
Podání rukou představitelů obou společností po slavnostním podepsání memoranda. (Zdroj: Atominfo.ru)

„Pro naši asociaci je to nesmírně důležitý okamžik,“ prohlásil před novináři po slavnostním ceremoniálu Alexej Polkovnikov. Upřesnil, že hlavním úkolem asociace je popularizace a šíření špičkových zkušeností řízení projektů.
„Neustálé aplikování profesionálního řízení projektů výrazně zvyšuje efektivitu investičních projektů a projektů infrastruktury,“ řekl dále Polkovnikov a dodal: „Jakmile začal NIAEP uplatňovat profesionální řízení projektů, dostal se na přední pozice nejen v rámci Ruska, ale i ve světovém měřítku. Integrace technologií systémů řízení je dnes ve světě velice aktuální téma a my jsme moc rádi, že se naše, ruská společnost NIAEP dostala v oboru mezi špičku a připravuje velké množství významných projektů po celém světě,“ zdůraznil Polkovnikov a vyjádřil naději, že začínající spolupráce rozšíří uplatnění mezinárodních standardů managementu projektů, pomůže v oblasti přípravy a školení personálu i v dalším rozvoji komplexního systému řízení projektů, který existuje v NIAEP.

„Je třeba říci, že tato otázka dozrála,“ prohlásil prezident akciové společnosti NIAEP Valerij Limarenko. „Podepisujeme tento dokument nejen kvůli budoucí spolupráci, ale i jako důkaz toho, že s asociací Sovnet už úspěšně spolupracujeme nějaký čas. V loňském roce jsme dokončili plnou standardizaci celého systému řízení projektů, což byl důvod, proč jsme spolupráci zahájili. Vytvořili jsme tento standard na základě standardů, existujících ve světě.“ Limarenko dále uvedl, že novým proškolením prošlo už přibližně 200 specialistů, především top-manažerů, kteří odpovídají za různá zaměření byznysu, a řídících pracovníků, kteří vedou proces výstavby na jednotlivých stavebních parcelách.

Národní asociace pro řízení projektů Sovnet je zástupcem Ruska v mezinárodní asociaci projektových manažerů IPMA. V této souvislosti je v plánu dosáhnout certifikace NIAEP tak, aby odpovídala mezinárodním standardům podle programu IPMA Delta®, což povede ke zvýšení konkurenceschopnosti této společnosti na mezinárodních trzích, nejen v oblasti jaderné energetiky, ale i v dalších oblastech ekonomiky v souladu s plánem na diverzifikaci byznysu společnosti NIAEP.

Za šest let existence se fórum Atomexpo stalo jednou z nejvýznamnějších akcí, na které se řeší nejaktuálnější otázky světové jaderné energetiky a formují se trendy jejího dalšího rozvoje. Letošního ročníku se účastnilo 3544 představitelů ze 600 společností a firem, včetně 283 zahraničních hostů ze 42 zemí.

Zdroj: Atominfo.ru

O autorovi

admin

jaderná energie - Energie z jádra má šanci zlevnit - Aktuálně (DSCN45261) 1
Předcházející článek

jaderná energie - Rosatom rozšiřuje spolupráci s IBM - Aktuálně (DSCN4486) 2
Následující článek

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..