Na čtvrtém bloku jaderné elektrárny Jang-ťiang (pinyin: Yanging) v čínské provincii Kuang-tung (pinyin: Gunagdong) byla instalována kopule kontejnmentu. Tento stavební milník znamená konec hlavních stavebních prací na tomto bloku.

Yangjiang 4 dome installation 460 (CGN)
Čtvrtý blok Jang-ťiang (pinyin: Yanging) s dokončeným kontejnmentem. (Zdroj: World Nuclear News)

Proces zvednutí kopule ze země a přemístění na vrchol kontejnmentu začal 9. června v 14:26 místního času. Během 75 minut byla kopule, která měří v průměru 37 m, je vysoká 11 m a váží téměř 170 tun, úspěšně umístěna na svou pozici. Stavitel elektrárny – společnost China Nuclear Engineering and Construction Corporation – oznámil, že dokončení této operace bylo dosaženo ještě 6 dní před plánem.

Celkem má mít elektrárna Jang-ťiang patřící společnosti China General Nuclear (CGN) 6 bloků. První čtyři bloky mají tlakovodní reaktory typu CPR-1000 o výkonu 1080 MWe, 5. a 6. blok bude mít reaktory typu ACPR-1000. První blok elektrárny vstoupil do komerčního provozu již v březnu, u druhého bloku se očekává začátek komerčního provozu ještě v tomto roce. Na třetím bloku jsou již v plném proudu práce na instalaci zařízení, zatímco u 5. a 6. bloku pokračují stavební práce.

Všech 6 bloků by mělo být v provozu do roku 2018. Celkový výkon elektrárny pak bude 6100 MWe.

Zdroj: World Nuclear News

O autorovi

admin

jaderná energie - Jak uchladit hvězdu v krabici? - Věda a jádro (cooling 1) 1
Předcházející článek

jaderná energie - Systém dálkové manipulace pro ITER - Věda a jádro (Remote handling system for ITER divertor 460 Assystem) 2
Následující článek

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..