Společnost Exelon rozšířila kontrakt na údržbu, který byl původně uzavřen se společností Chicago Bridge & Iron. Nově zahrnuje pět jaderných reaktorů na východním pobřeží Spojených států, které společnost Exelon získala v roce 2012 při svém sloučení se společností Constellation Energy.

Lg_R_EGinna
Jaderná elektrárna R. E. Ginna ležící ve státě New York. (Zdroj: Exeloncorp.com)

Nové služby v hodnotě 800 milionů dolarů (asi 16 miliard korun) pokryjí po dobu pěti let údržbu, úpravy a stavební práce v elektrárnách Calvert Cliffs, Nine Mile Point a Ginna. Podle zprávy zveřejněné v pondělí společností CB&I bude tato společnost zajišťovat dočasně i nábor nových zaměstnanců a další činnosti související s vymalováním vnitřních prostor elektráren a jejich kabeláží, a to na všech 22 jaderných reaktorech společnosti Exelon.

Reaktory, které přibyly společnosti CB&I k údržbě, nejsou stejného typu. Jaderná elektrárna Calvert Cliffs nacházející se ve státě Maryland má dva tlakovodní reaktory od společnosti Combustion Engineering. V New Yorku potom jde o tlakovodní reaktor společnosti Westinghouse v jaderné elektrárně Ginna a o dva varné reaktory od General Electric v Nine Mile Point.

Zdroj: Nuclearstreet.com

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..