Areva podepsala s americkou strojírenskou společností NucCorp Inc. smlouvu o exkluzivních dodávkách technologie Nuclear Grade Air Trap (NGATTM) pro jaderný průmysl. Toto zařízení pasivně monitoruje a reguluje nahromaděný vzduch a plyny v kapalinových bezpečnostních systémech jaderných elektráren.

ngat
Nákres zařízení NGAT pro monitorování a regulaci nahromaděných plynů v kapalinových systémech elektráren. (Zdroj: Nuccorp.com)

Hromadění vzduchu a plynů může ohrozit řádné fungování systémů nezbytných pro bezpečnost elektrárny, například systému pro nouzové chlazení aktivní zóny. NGATTM, jediné řešení svého druhu, nepřetržitě monitoruje nežádoucí hromadění plynů a automaticky je odstraňuje ještě před tím, než se mohou dostat do klíčových rozvodů reaktoru.

Systém NGATTM eliminuje potřebu pravidelného odplyňování a ultrazvukového testování. Může tak pomoci snížit náklady a zvýšit efektivitu provozu elektrárny. Jednoduchý přístroj, který od Nuclear Energy Institute získal prestižní ocenění Top Industry Practice Award, může být snadno instalován do stávajících elektráren.

„Pozice celosvětového exkluzivního dodavatele této inovativní technologie významně posílí naše vedoucí postavení v oblasti bezpečnostních systémů jaderných elektráren,“ řekl Philippe Samama, výkonný viceprezident AREVA pro Install Base Business Division a dodal: „Řešení je součástí programu Bezpečnostní aliance Arevy a poskytuje jaderným elektrárnám služby, které neustále zvyšují bezpečnost v jejich reaktorech.“ Program Bezpečnostní aliance Arevy nabízí řešení a služby, které vedou ke zvyšování bezpečnosti jaderných elektráren. V rámci tohoto programu již AREVA spustila více než 150 projektů pro 53 jaderných zařízení v 19 zemích světa.

Zdroj: Tisková zpráva

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..