Za přítomnosti premiéra Manuela Wallse Areva slavnostně uvedla do provozu nový hydraulický kovací lis ve své továrně Creusot Forforge v Burgundsku. Nový lis na výrobu jaderných výkovků nahrazuje starý, který před tím v závodě pracoval.

New press at Areva Creusot Forge 460
Nový lis a manipulátor v továrně Creusoit Forge. (Zdroj: World Nuclear News)

Lis, který dokáže vyvinout stisk až 9000 tun, doplněný o 200 tunový manipulátor, umožňuje kování ocelových, duralových a superduralových ingotů, které váží 15 až 260 tun. Nové zařízení, schválené v tomto roce, nahrazuje 60 let starý lis. Nový lis využívá nejmodernější technologie včetně automatizované kovací sekvence, laserového měření a automatické změny nástroje.

Generální ředitel Arevy Luc Oursel poznamenal, že inaugurace nového lisu v závodě v Creusot ilustruje „budoucí závazek Arevy pro tento závod, pro celý francouzský jaderný průmysl a sebedůvěru v budoucnost“. Dále ještě dodal: „Jako státní podnik je naši povinností připravit se na budoucnost. Naším cílem je v první řadě podpořit společnost EDF v produkování konkurenceschopné a bezpečné jaderné energie, ale také dobýt vývozní trhy.“

Deník Les Echos citoval premiéra Vallse, který byl také přítomen na inauguraci: „Toto vysoce konkurenční průmyslové odvětví si zachovává významné místo, unikátní ve světě, v našem energetickém mixu a je to pýcha a pilíř naší ekonomiky. Stát jej bude vždy podporovat a podněcovat jej ve svých plánech pro export.“ Jeho komentář přišel jen pár dní poté, co vláda oznámila návrh energetické politiky, která by limitovala podíl jaderné energie na francouzském energetickém mixu na ne více než 50%.

Dceřiné společnosti Arevy Creusot Forge a Creusot Mécanique jsou specializované na dodávky velkých odlitků a výkovků určených především pro jaderný průmysl. Creusot Forge je jedno z mála zařízení, které dokáže produkovat velké výkovky jaderné jakosti, nutné pro výrobu velkých komponent jako jsou parogenerátory, tlakové nádoby reaktorů a hlavní cirkulační čerpadla, zatímco Cresot Mécanique provádí přesné dokončovací obrábění velkých komponent.

Zdroj: World Nuclear News

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..