V akciové společnosti CKBM, která je součástí strojírenské divize Rosatomu Atomenergomaš, byla úspěšně dokončena expedice zařízení pro maďarskou jadernou elektrárnu v Pakši.

Čištění rozvodového stupně hlavního cirkulačního čerpadla jednoho z bloků JE Pakš. (Zdroj: Paksnuclearpowerplant.com)
Čištění rozvodového stupně hlavního cirkulačního čerpadla jednoho z bloků JE Pakš. (Zdroj: Paksnuclearpowerplant.com)
Test stavu materiálu spojek hlavního cirkulačního čerpadla jednoho z bloků JE Pakš. (Zdroj: Paksnuclearpowerplant.com)
Test stavu materiálu spojek hlavního cirkulačního čerpadla jednoho z bloků JE Pakš. (Zdroj: Paksnuclearpowerplant.com)

Do Maďarska byla odeslána kompletní dodávka náhradních dílů hlavních cirkulačních čerpadel: pět rotorů, hřídel a těsnění hlavního připojovacího konektoru.

Cena zakázky činí 20 milionů rublů (zákazníkem je JE Pakš). Komplet náhradních dílů bude využit pro prodloužení životnosti čerpadlových agregátů této elektrárny.

Akciová společnost CKBM má dlouholeté zkušenosti s projektováním hlavních cirkulačních čerpadlových agregátů. Jsou využívány pro zajištění cirkulace chladiva v primárním okruhu reaktorového zařízení a jejich doplňkovou funkcí je chlazení reaktoru v případě přerušení přívodu elektrického proudu.

Akciová společnost Ústřední konstruktérská kancelář strojírenství (OAO CKBM) byla založena v roce 1945.

Hlavní náplní její činnosti je projektování a výroba čerpadlových a dálkově ovládaných zařízení pro objekty jaderné energetiky a dalších odvětví průmyslu.

CKBM se specializuje na vývoj a výrobu hermetických čerpadel, hlavních cirkulačních čerpadel s mechanickým zpevněním hřídele, odstředivých elektrických čerpadel pro jaderné elektrárny, turbo-molekulárních čerpadel a dálkově ovládaných zařízení pro jaderný průmysl.

Akciová společnost Atomenergomaš je energeticko-strojírenská divize státní korporace Rosatom, jedna z nejvýznamnějších společností ve svém oboru v Rusku.

Atomenergomaš je dodavatelem efektivních komplexních projektů pro jadernou a tepelnou energetiku, plynový a petrochemický průmysl. Společnost tvoří přibližně třicet významných výrobních a inženýringových podniků a vědecko-výzkumných pracovišť v Rusku i dalších zemích.

Zdroj: Atominfo.ru

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..