Na čtvrtém bloku jaderné elektrárny Vogtle proběhlo přemístění a uložení dna kontejnmentu. Přesun a spuštění tohoto 900tunového dílu pomocí jeřábu znamená důležitý mezník v projektu probíhajícím v Georgii.

Přesun 900 tun oceli. (Zdroj: World Nuclear News)
Přesun 900 tun oceli. (Zdroj: World Nuclear News)

Dno kontejnmentu je komponenta o impozantních rozměrech – má 40 m v průměru a výšku 12 m. Bylo sestaveno na staveništi nového bloku z desítek prefabrikovaných ocelových plátů, které dodala společnost CB&I. Přesun dílu na místo trval přibližně čtyři hodiny a byl použit jeden z největších jeřábů na světě.

Vogtle-4 je druhým blokem s reaktorem AP1000, který je momentálně ve výstavbě v lokalitě poblíž obce Waynesboro, kde jsou již v provozu dva tlakovodní reaktory. Výstavba Vogtle-3 začala v březnu 2013, zahájení výstavby čtvrtého bloku následovalo v listopadu 2013. Poznatky z výstavby třetího bloku jsou uplatňovány při stavbě čtvrtého bloku, která by díky tomu měla probíhat efektivněji.

Aktuálně se očekává, že Voglte-3 zahájí provoz ve čtvrtém čtvrtletí roku 2017 a že Vogtle-4 jej bude následovat o rok později. V té době by se jaderná elektrárna Vogtle měla stát jedinou americkou elektrárnou se čtyřmi jadernými bloky.

Zdroj: World Nuclear News

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..