Singapur se posouvá vpřed s plány na růst svých odborných znalostí v rozvoji jaderných technologií a bezpečnosti, ohlásil zpravodajský kanál Channel News Asia. Místní úřad pro podporu výzkumu National Research Foundation (NRF) tento týden oznámil desetiletý program zaměřený na zlepšení jaderného výzkumu a vzdělávání. Pro financování prvních pěti let programu chce NRF vyčlenit částku 63 milionů dolarů, aby pomohla rozšířit místní znalosti v oblasti jaderných technologií a to prostřednictvím vzdělávání jaderných odborníků. Program slučuje singapurskou iniciativu pro jaderný výzkum a bezpečnost Singapore Nuclear Research and Safety Initiative (SNRSI) a vzdělávací fond Nuclear Education and Training Fund (NETF).

„Je to důležité, protože jako národ si musíme vybudovat znalosti v oblasti jaderné technologie z mnoha důvodů,“ řekl podle na Channel News Asia generální ředitel NRF, Low Tek Seng. „Zaprvé jaderné technologie jsou nyní mohutně využívány v mnoha různých odvětvích. Zadruhé jak jaderná technologie, tak jaderná energie je něco, o čem musíme být informováni.“

Investice budou v příštím desetiletí směřovat do školení odhadem 100 vědců a inženýrů, kteří by se měli stát odborníky v radiochemii, radiobiologii a posuzování rizik. Na začátek National University of Singapore plánuje zlepšit vzdělávání v oblasti jaderné technologie tím, že nabízí předmět Medical Physics (Medicínská fyzika) pro studenty inženýrských oborů a fyziky. Plán také zahrnuje příležitosti získat postgraduální stipendium pro studenty, kteří mají zájem vyvíjet jaderné technologie v zahraničí.

Zdroj: pennenergy.com

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..