Společnost PSEG Nuclear prodloužila smlouvu s Arevou týkající se údržby a odstávky reaktorů jaderných elektráren Salem (bloky 1 a 2) a Hope Creek v Salem County ve státě New Jersey v USA, a to do roku 2022.

Dvě různé elektrárny na jednom místě: Salem s dvěma tlakovodními bloky, která vypouští odpadní teplo do řeky kousek před jejím ústím do moře, a Hope Creek s jedním varným reaktorem a chladicí věží. (Zdroj: Pseg.com)
Dvě různé elektrárny na jednom místě: Salem s dvěma tlakovodními bloky, která vypouští odpadní teplo do řeky kousek před jejím ústím do moře, a Hope Creek s jedním varným reaktorem a chladicí věží. (Zdroj: Pseg.com)

V návaznosti na první smlouvu, podepsanou v červenci roku 2013, bude AREVA i nadále poskytovat technickou podporu pro tlakovodní a varné reaktory v podobě výměny paliva, průběžných kontrol a údržby parogenerátorů. Tato smlouva posiluje pozici Arevy jako servisního dodavatele pro trh s varnými reaktory.

Elektrárny Salem a Hope Creek se nacházejí ve stejné lokalitě a dohromady tvoří druhé největší komerční jaderné zařízení ve Spojených státech amerických. Tři reaktory denně vyprodukují dostatek elektřiny pro přibližně tři miliony domácností.

„Areva s PSEG Nuclear úspěšně spolupracuje již celou řadu let a i nadále se budeme věnovat našim společným cílům, tedy zajištění nejvyššího možného stupně bezpečnosti, kvality a výkonu,“ řekl Philippe Samama, výkonný viceprezident Arevy pro Install Base Business Unit. „Jsme plně odhodlaní úzce spolupracovat s našimi partnery, abychom lépe porozuměli jejich potřebám a identifikovali vhodná řešení, která povedou k neustálému zvyšování bezpečnosti a spolehlivosti jejich zařízení,“ dodal Samama.

„Dlouhodobé partnerství s Arevou je pro nás velmi přínosné,“ vysvětlil Bob Braun, senior viceprezident a provozní ředitel PSEG Nuclear, a dodal: „Prodloužení této spolupráce podpoří naše úsilí a práci našich zaměstnanců v oblasti provádění odstávek nutných pro výměnu paliva.“

Zdroj: Tisková zpráva

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..