Kanadský regulační úřad Canadian Nuclear Safety Commission (CNSC) prodloužil jaderné elektrárně Bruce povolení k provozu o sedm měsíců, aby její provozovatel měl více času na přípravu veřejných slyšení o pětiletém prodloužení provozní licence.

Devítibloková jaderná elektrárna Bruce. (Zdroj: World-Nuclear.org)
Devítibloková jaderná elektrárna Bruce. (Zdroj: World-Nuclear.org)

Povolení k provozu měla oběma elektrárnám Bruce A a B vypršet v říjnu 2014 a během minulého roku zažádal jejich provozovatel o prodloužení do roku 2019. V dubnu ale požádal o vydání krátkodobého prodloužení, aby „byl schopen zajistit přípravu veškeré potřebné dokumentace pro významnější zapojení veřejnosti během veřejných slyšení, která byla naplánována na září 2014.

Po zvážení informací podaných společností Bruce Power se pracovníci úřadu CNSC rozhodli, že dodatečné prodloužení licence „nepříznivě neovlivní bezpečnost provozu elektráren Bruce A a B“, a udělili jí sedmiměsíční prodloužení povolení k provozu.

V současné době tak elektrárny Bruce A a B mohou operovat do 31. května 2015. Veřejná slyšení byla naplánována dvě: první se odehraje začátkem února 2015 v Ottawě a druhé v polovině dubna 2015 v Kincardine.

Jaderná elektrárna Bruce ležící v kanadské provincii Ontario je největší jadernou elektrárnou na světě, skládá se z devíti 904MWe bloků s reaktoru CANDU.

Zdroj: Neimagazine.com

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..