Experti společnosti Sezam, s. r. o., společně s akciovou společností Atomtechenergo a provozními službami funkčních bloků Rostovské JE provádějí montáž vnitřních zařízení třetího bloku.

Plnění primárního okruhu vodou při jeho zkušebním natlakování, které má za účel ověřit těsnost svarů a které proběhlo na třetím bloku Rostovské jaderné elektrárny 15. března tohoto roku. (Zdroj: Seogan.ru)
Plnění primárního okruhu vodou při jeho zkušebním natlakování, které má za účel ověřit těsnost svarů a které proběhlo na třetím bloku Rostovské jaderné elektrárny 15. března tohoto roku. (Zdroj: Seogan.ru)

V současné době probíhá montáž kontrolních čidel v tlakové nádobě. Dále je plánována instalace vnitřních zařízení, která mají celkovou hmotnost 150 tun, jde o vnitřní šachty, hrazení a blok ochranného potrubí. Kromě toho se uskutečňují aktivní přípravy k hydraulickému testování a zkušebnímu provozu první a druhé jednotky záložních dieselgenerátorů.

„Dokončení montáže reaktoru nám umožní přistoupit k etapě hydraulického testování a zkušební cirkulaci chladiva primárním okruhem,“ prohlásil vice-prezident pro ruské projekty Vladimír Bělov na zasedání operativního štábu pro montáž 3. bloku. „V podstatě již zahajujeme přípravy na fyzikální spuštění. Zejména v etapách hydraulického testování a zkušební cirkulaci chladiva je testována kvalita montáže a jsou zkušebně nastavovány parametry analogické režimu při běžném provozu.“

Letos v červnu experti přistoupí ke zkušebním spuštění dvou ze čtyř hlavních cirkulačních čerpadel a kontrole jejich systémů mazání. Koncem minulého týdne bylo již první hlavní cirkulační čerpadlo na své pozici a probíhala montáž druhého čerpadla. Hlavní inženýr jaderné elektrárny Alexej Žukov prohlásil, že „zajištění bezpečnosti a kvality prací je prioritou pro všechny zaměstnance pracující na stavbě Rostovské elektrárny“.

Zdroj: Atominfo.ru

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..