V Moskvě, v budově Gostinyj dvor (ulice Iljinka 4) se ve dnech 9. až 11. června uskuteční Mezinárodní fórum ATOMEXPO-2014, které se bude konat pod heslem „Jaderná kilowatthodina – nový produkt na energetickém trhu“.

ATOMEXPO-2014 je jednou z hlavních světových událostí v oblasti jaderného průmyslu, která je věnována posouzení nejaktuálnějších otázek rozvoje jaderné energetiky. V rámci Fóra je připraven bohatý pracovní program a rozsáhlá expozice ruských a zahraničních firem z oblasti jaderné energetiky a průmyslu.

Hlavní událostí pracovního programu ATOMEXPO bude plenární zasedání na téma „Jaderná energie jako předpoklad energetické stability“. Role moderátora zasedání se ujme generální ředitel Agentury pro jadernou energetiku při Organizaci pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) Luis Echávarri.

Očekává se, že jako hlavní řečníci na plenární zasedání vystoupí náměstek generálního ředitele MAAE Alexandr Byčkov, generální ředitel státní korporace Rosatom Sergej Kirijenko, ministr energetiky a přírodních zdrojů Turecka Taner Jyldiz, hlavní výkonný ředitel francouzské společnosti Areva Luc Oursel, prezident Světové jaderné asociace Agneta Rising, prezident Fóra jaderného průmylu Japonska (JAIF) Takuja Hattori, předseda Komise pro jadernou energetiku Jordánska Chalíd Tukan. Plenární zasedání se uskuteční 9. června od 15:00 do 17:30.

V rámci fóra se bude také jednat u kulatých stolů na následující témata: Plánování a optimalizace ceny elektrické energie vyrobené v jaderných elektrárnách v etapě projektování a výstavby (10.06), Financování projektů výstavby JE (10.06), Konkurenceschopnost jaderné energetiky ve srovnání s ostatními typy výroby energie (10.06), Vrcholné stádium jaderného palivového cyklu, nové technologie (10.06), Globální spolupráce v oblasti přípravy personálu pro jaderný průmysl (11.06), Ekologická bezpečnost a vytváření bezpečnostní kultury ve společnostech státní korporace Rosatom (11.06).

Kromě toho se uskuteční sympózium na téma Mezinárodní jaderné právo: problematické otázky vytváření mezinárodního právního základu rozvoje jaderné energetiky v XXI. Století (09.06). V rámci Fóra proběhnou kromě toho jednání u kulatých stolů na téma Vnitřní kontrola a audit, nejúspěšnější praxe (09.06) a Posouzení profesionálních standardů „Vnitřní kontrolor“ (10.06).

Podrobný program je k dispozici na webových stránkách akce: http://2014.atomexpo.ru

V rámci ATOMEXPO-2014 proběhne mimo jiné mezinárodní specializovaný veletrh jaderného průmyslu, kterého se zúčastní špičkové ruské i zahraniční podniky jaderného průmyslu a souvisejících oborů. V rámci veletrhu se návštěvníci budou moci seznámit se zkušenostmi a úspěchy lídrů světové jaderné energetiky a s jejich novými technologickými projekty a produkty. Vlastní technologie představí nejvýznamnější ruské a zahraniční společnosti: státní korporace Rosatom a její hlavní specializované podniky, akciová společnost Silovyje mašiny, francouzský Komisariát pro jadernou energii a alternativní zdroje energie (CEA), Národní jaderná korporace Číny (CNNC), firmy Alstom (Francie), Rolls-Royce (Velká Británie), Alfa Laval (Švédsko) a další.

11. června 2014 se budou moci zájemci z řad účastníků Fóra zúčastnit technické prohlídky Obninské jaderné elektrárny.

Zdroj: Tisková zpráva

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..