Náměstek generálního ředitele státní korporace Rosatom pro mezinárodní vztahy N. N. Spasský uskutečnil 28. dubna pracovní návštěvu Jordánska. V Jordánsku se sešel na pracovní schůzce s předsedou Jordánské komise pro jadernou energii K. Toukanem.

V rámci služební cesty se uskutečnila také jednání s ministrem zahraničních věcí Jordánska N. Judehem, ministrem energetiky a surovinových zdrojů M. Hamedem a ministrem plánování a mezinárodní spolupráce I. Saifem. Setkání se zúčastnil také mimořádný zplnomocněný velvyslanec Ruské federace v Jordánském království B. F. Bolotin.

Diskutovalo se o komplexu otázek spojených s výstavbou jaderné elektrárny podle ruského projektu v Jordánsku.Hlavní pozornost byla věnována přípravě projektu mezivládní dohody o výstavbě této JE.

Během jednání bylo dosaženo zásadního pokroku. Obě zúčastněné strany zároveň potvrdily záměr dodržovat časový plán společných činností, který byl schválen během lednové návštěvy generálního ředitele státní korporace Rosatom S. V. Kirijenka v Jordánsku.

Zdroj: Atominfo.ru

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..