Společnost Petrozavodskmaš, výrobní závod společnosti AEM Technology, která je součástí skupiny Atomenergomaš, strojírenské divize Rosatomu, zavádí nové technologie při výrobě nádob dvou hlavních cirkulačních čerpadel pro Baltskou jadernou elektrárnu.

Hlavní cirkulační čerpadla jsou výrobkem první bezpečnostní třídy, takže nároky na jejich kvalitu jsou velice vysoké a i každý svar je podroben několikastupňové kontrole. Náročnost výroby je také dána kulovým tvarem nádob, v nichž je umístěno samotné čerpací ústrojí. Technici společnosti Petrozavodskmaš vzali v potaz tuto zvláštnost a spolu s konstruktéry vyvinuli zařízení pro jejich snadnější výrobu, které bylo vyrobeno také v této továrně.

Díky zavedeným novinkám a také díky obrovské modernizaci výroby zařízení pro jaderné elektrárny, která v tomto podniku proběhla v letech 2010 až 2013, byla zrychlena mechanická výroba nádob a přírub pro hlavní cirkulační čerpadla a také byl zautomatizován proces vstřikování antikorozní vrstvy na vnitřní stranu redukcí pro připojení těchto čerpadel.

„Přesvědčili jsme se v praxi tom, že automatizace vede ke snížení pracovní i časové náročnosti a přináší zlepšení kvality. Například se nám podařilo dosáhnout trojnásobného snížení náročnosti práce při povrchové úpravě,“ oznámil technický ředitel společnosti AEM-Technology Michail Korčagin.

V současné době pracují specialisté oddělení hlavního svářeče Petrozavodskmaše na ještě jednom novém technologickém postupu, a to na automatizaci povrchové úpravy v oblastech svarů nádoby chladícího čerpadla.

Společnost AEM-Technology byla založena v roce 2007 jako Atomenergomaš, s. r. o. Pod společnost spadá hlavní technická kancelář sídlící v Petrohradě, výrobní závod Petrozavodskmaš (u města Petrozavodsk) a volgodonská pobočka této společnosti. Škála vyráběného zařízení se neustále rozšiřuje a zahrnuje zařízení pro jaderný průmysl, tepelnou energetiku, ropný průmysl. Hlavním odvětvím působení společnosti je kompletní výroba jaderných reaktorů a zařízení pro elektrárny typu VVER, a také inženýrské konzultační služby, mimo jiné projektování a výroba hlavních zařízení pro jaderné elektrárny.

Zdroj: Atominfo.ru

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..