Francouzská vláda nemůže podpořit současnou nabídku americké společnosti General Electric (GE) na převzetí energetické divize francouzské firmy Alstom. Uvedl to podle agentury Reuters francouzský ministr hospodářství Arnaud Montebourg v dopise pro generálního ředitele GE Jeffa Immelta. Dodal, že vláda by pohlížela příznivě na nabídku, která by zahrnovala spojení dopravních aktivit obou podniků.

Společnost GE za divizi nabídla téměř 12,4 miliardy eur (340 miliard Kč). Firma Alstom minulý týden uvedla, že do konce května rozhodne, zda nabídku přijme. „Bohužel nemůžeme poskytnout podporu těmto návrhům v jejich současné podobě,“ citovala agentura Reuters z dopisu.

Zájem o divizi projevila rovněž německá společnost Siemens, která případnou nabídku podmínila tím, že dostane čas na hloubkovou prověrku hospodaření francouzského podniku. Alstom již firmě slíbil přístup ke všem potřebným informacím.

Montebourg již dříve uvedl, že francouzská vláda je připravena oba návrhy prozkoumat, nepřipustí však, aby se rozhodnutí uspěchalo. Energetická divize Alstomu vyrábí turbiny pro uhelné, plynové, větrné i jaderné elektrárny a systémy pro přenos elektřiny.

Alstom, který po celém světě zaměstnává zhruba 93.000 lidí, se v posledních letech potýká s poklesem poptávky a je silně závislý na zakázkách od francouzské železniční společnosti SNCF a elektrárenské firmy EDF. Jeho dopravní divize je známá například výrobou rychlovlaků TGV.

Zdroj: ČTK

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..