Energetická skupina ČEZ jedná se společností ČEPS o úpravě smlouvy na vedení vysokého napětí přes Jihočeský kraj a Vysočinu. ČTK to 28. května řekl ředitel rozvoje ČEPS Svatopluk Vnouček. Původní plán počítal s výstavbou v letech 2020 až 2023. Kvůli zrušení tendru na dostavbu Jaderné elektrárny Temelín se ale může změnit.

„Priority byly přesunuty jinam, přípravy ale stále běží,“ řekl Vnouček. Podle něj ale nelze spojovat rozvoj rozvodné sítě pouze s dostavbou Temelína. ČEZ má stále se společností ČEPS smlouvu o smlouvě budoucí. Vnouček očekává, že jednání s ČEZ budou dlouhodobější.

Podle Radima Černého z ČEZ Distribuce vše závisí na dalším energetickém vývoji. „Jakmile bude dokončena aktualizovaná verze státní energetické koncepce, pak následně dostaneme odpovědi, jakým způsobem bude (stavba) pokračovat,“ dodal Černý.

Dráty o napětí 400 tisíc voltů by měly spojit jihočeský Kočín s rozvodnou Mírovka u Havlíčkova Brodu. Od zveřejnění plánu na jejich výstavbu v roce 2010 s nimi řada lidí z obcí, kterými by vedení procházelo, nesouhlasí.

Akciová společnost ČEPS působí v České republice jako výhradní provozovatel přenosové soustavy na základě licence na přenos elektřiny. Udělil mu ji Energetický regulační úřad. V loňském roce investovala do rozvoje sítě asi čtyři miliardy korun.

Zdroj: ČTK

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..