Vietnamská firma Doosan Vina obdržela šest jaderných certifikátů od americké ASME (American Society of Mechanical Engineers), což jí umožňuje dodávat zařízení a komponenty pro jaderné objekty.

Hlavní kancelářská budova společnosti Doosan Vina. (Zdroj: Doosan.com)
Hlavní kancelářská budova společnosti Doosan Vina. (Zdroj: Doosan.com)

Společnost obdržela certifikáty NPT, NA, NS, Site NPT, Site NA a Site NS, což znamená dokončení akreditačního řízení, které trvalo více než rok. Čtyři nejaderné certifikáty ASME, které vietnamská firma vlastní, byly rovněž obnoveny.

Akreditační systém ASME je uznáván mezinárodně, jeho jaderné certifikáty jsou často nazývány N-Stamp. Udělení tohoto povolení znamená, že programy Doosan Vina na řízení jakosti a jejich implementace splňují všechny požadavky ASME na dodavatele pro jaderný průmysl.

Doosan Vina, založená v roce 2007 jako dceřiný podnik Doosan Heavy Industry a Doosan Engineering & Construction, je podle prohlášení jejích zástupců jediným výrobním závodem, který dodává zařízení pro elektrárny a nyní také prvním jaderným dodavatelem v jihovýchodní Asii, který má akreditaci ASME.

Předseda představenstva Doosan Vina, Ryu Hang Ha, ve svém komentáři uvedl, že udělení certifikátu je pro firmu velmi významné. „Znamená to, že vietnamští technici již mají dovednosti a zkušenosti potřebné pro to, aby mohli vyrábět a dodávat zařízení, jež budeme ve Vietnamu potřebovat vzhledem k rozvoji jaderného programu,“ prohlásil Ryu Hang Ha.

Práce na jaderné elektrárně, která bude mít dva ruské bloky VVER-1000, by měla začít v roce 2017 nebo 2018.

Zdroj: World Nuclear News

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..