Požár na přídi jaderné ponorky začal ve středu 23. května 2012 v 5 hodin 41 minut severoamerického východního času. Ponorka Miami hořela až do 12:30 dalšího dne. Příčinou požáru bylo podle americké policie úmyslné žhářství, viník se přiznal a byl odsouzen k 17 letům vězení.

Miami v té době už třetí měsíc kotvila ve vojenských loděnicích v Portsmouthu (Portsmouth Naval Shipyard) na ostrově Seavey. Pátá ze 23 ponorek třídy Los Angeles byla uvedena do provozu v roce 1990 a potřebovala důkladnou revizi, opravy, údržbu a modernizaci.
Do její výzbroje patřily okřídlené rakety Tomahawk, rakety Harpoon, torpéda Mk-48, což celkově činí asi 15 tun výbušnin. To vše z ponorky bylo na dobu oprav odstraněno, k výbuchu torpéd ani startu raket proto nedošlo.
K jadernému reaktoru, který se nachází za kapitánským můstkem, požár nedorazil, ovšem škoda, kterou napáchal, byla tak rozsáhlá, že nakonec bylo rozhodnuto o přerušení veškerých opravných prací a loď bude zlikvidována.
SSN-755 měla přezdívku Big Gun, kterou dostala za to, že se stala první americkou ponorkou od dob Druhé světové války, která se účastnila dvou různých vojenských konfliktů na dvou různých místech. V prosinci roku 1998 Miami bojovala na Blízkém Východě, byla zapojena do protiirácké operace Spojených států a Spojeného království Pouštní liška (Desert Fox). Střílela na Irák rakety a vystřelila jich více, než kterákoliv jiná ponorka.
V březnu 1999 byla Miami zapojena do vojenské operace proti bývalé Jugoslávii. SSN-755 zaútočila okřídlenými raketami na pozemské cíle v Srbsku. Za účast na těchto vojenských zásazích byla posádka lodi oceněna.
Zdroj: Atomic-energy.ru