Podle vyjádření generálního ředitele společnosti Rosenergoatom, Jevgenije Romanova, časový sled klíčových událostí na budovaném čtvrtém bloku Bělojarské jaderné elektrárny s reaktorem BN-800 nebude změněn.

Blok BN-800 v pokročilé fázi výstavby. Dnes již je výstavba dokončena a reaktor je připravován na zahájení provozu. (Zdroj: Belnpp.rosenergoatom.ru)
Blok BN-800 v pokročilé fázi výstavby. Dnes již je výstavba dokončena a reaktor je připravován na zahájení provozu. (Zdroj: Belnpp.rosenergoatom.ru)

„Co se týče změn časových lhůt a plánů, bylo posunuto pouze fyzické spuštění. A bylo rozhodnuto prověřit všechny závislosti v šasovém harmonogramu výstavby tak, aby se následující klíčové události výstavby odehrály v naplánované lhůtě. Co se týče spuštění bloku, které je naplánováno na září tohoto roku, a také splnění závazků energetiků – zapojení bloku do sítě je potřeba realizovat v prvním čtvrtletí roku 2015. Uvedené termíny z naší strany nepodléhají žádným možným změnám. V současnosti plníme všechny nezbytné kroky tak, aby termíny dané plánem byly splněny,“ píše Jevgenij Romanov.

„Tak, jak to vnímám já, technický tým, který uvedené úkoly plní, má vcelku realistický plán, který stoprocentně splníme. K žádným zpožděním spuštění bloku na konci minulého roku by nedošlo, pokud by tým pracoval jen o trochu rychleji.“

„Pokud nebudeme přešlapovat na místě a nabereme pravidelný pracovní rytmus, tak v září proběhne spuštění reaktoru. Vzhledem k faktu, že tento rok je významný – elektrárna oslaví 50 let svého fungování, tak nesmíme tento svátek pokazit. Je důležité, aby všichni zaměstnanci měli nadšení v očích,“ odpověděl vedoucí představitel koncernu.

„Zkontrolovali jsme cíle, ověřili čísla a na téma nesmyslných zvěstí o výměně ředitele elektrárny bych chtěl říci přesvědčivě, že výměna ředitele není na místě, bez problémů pracuje a plní zadané úkoly,“ okomentoval generální ředitel Romanov.

Zdroj: AtomInfo.ru

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..