Zabýváte se jadernou fyzikou, fúzí, dozimetrií, chemií či jinými příbuznými obory? Pokud ano, tak právě pro Vás je vhodný další, již druhý ročník, studentského týdenního semináře „Den s jádrem“, který organizuje Centrum výzkumu Řež s.r.o. a ÚJV Řež, a. s. Akce je určena hlavně studentům středních škol, ale možnost zúčastnit se mají i studenti vysokých škol, kteří by si rádi vyzkoušeli své nabyté znalosti v praxi, třeba na jaderném reaktoru.

Plakát k akci. (Zdroj: CV Řež, a. s.)
Plakát k akci. (Zdroj: CV Řež, a. s.)

Studenti středních škol se dozví nové věci z oblastí jaderné fyziky, fúze, dozimetrie, medicíny či chemie a v 10 praktikách také ověří své nabité znalosti. Své znalosti budou ověřovat např. na experimentálním reaktoru LR-0 či výzkumném reaktoru LVR-15, laboratoři gamaspektrometrie či tokamaku. Své měření budou poté, za asistence oborníku, zapisovat do laboratorního protokolu a samy si tak vytvoří Sborník měření.

 

Průběh akce:

Studenti si v elektronické přihlášce zvolí sekci podle svého zájmu, ve které zůstanou po celou dobu konání akce. Odděleně v každé sekci bude probíhat dopolední blok přednášek na téma, které si budete moci odpoledne vyzkoušet přímo na pracovištích. Součástí akce je i společenská akce v hotelu Vltava v Řeži či návštěva jaderné elektrárny Temelín, Protonového centra Praha a dalších výzkumných institucí v ČR. Studenti budou pracovat ve skupinách, do kterých se rozdělí samy, vypracovávat protokoly a záznamy z měření včetně pořízení fotografií, grafů, spekter, apod. pod odborným dohledem pracovníků Centra výzkumu Řež, s.r.o.; Ústavu jaderné fyziky AVČR či ČVUT FJFI Praha

 

Ubytování:

Ubytování bude řešeno na kolejích Praha-Strahov a v hotelu Vltava v Řeži, který se nachází dvě minuty chůze od areálu ÚJV Řež, a.s. Předpokládáme, že účastníci budou při ubytování rozděleni, jelikož kapacita na Strahově nepokryje celou potřebu. Cena ubytování bude účastníků upřesněna po registraci, ale předpokládáme s cenou 150 Kč/noc na Strahově, cena v hotelu Vltava v Řeži ještě nebyla stanovena, ale toto ubytování bude dotováno.

Stravování:

Pro studenty ubytované na Strahovských kolejích bude k dispozici zdejší Menza, ve které budou rezervována místa a domluvené ceny. Pro studenty ubytované v Řeži bude k dispozici zdejší závodní restaurace či restaurace hotelu, kde jsou k dispozici jak snídaně tak večeře.

Veškeré informace o akci naleznete na www.densjadrem.cz

 Zdroj: CV Řež, a. s.

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..