V komplexu poškozené japonské jaderné elektrárny Fukušima dnes zahynul dělník, kterého zavalila hlína. Informovala o tom agentura AFP. Podle provozovatele elektrárny je to první úmrtí pracovníka v areálu od zemětřesení a přívalové vlny cunami, které před třemi lety elektrárnu poničily.

Firma TEPCO, která je provozovatelem elektrárny, sdělila, že se jednalo o muže mezi 50 a 60 lety. Dělník prováděl výkopové práce poblíž jedné z nádrží na kontaminovanou vodu a stál na dně jámy, když se na něj svezla zemina a další materiál.

Dělník byl převezen v bezvědomí do nemocnice, ale lékaři mu již nedokázali pomoci. Muž byl na práci najat jednou z mnoha subdodavatelských firem, které se podílejí na stabilizaci zmíněné obří jaderné elektrárny po přírodní katastrofě z března 2011.

Při zemětřesení se ve fukušimské elektrárně roztavila jádra tří reaktorů. Od té doby se zařízení potýká s problémy, především s úniky radioaktivní vody, která je skladována v nádržích poté, co byla použita k ochlazení reaktorů.

Na zabezpečení zařízení pracuje na 3000 dělníků, z nichž někteří se v minulosti při práci zhroutili v důsledku vedra či nemoci. Dnešní případ je ale prvním, kdy při práci v komplexu elektrárny přišel některý z dělníků o život, sdělil mluvčí TEPCO Masajuki Ono.

Zdroj: ČTK

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..