V médiích se objevují zprávy o nemožnosti přepravy jaderného paliva na ukrajinské elektrárny, kterým by tak mohlo dojít palivo koncem dubna tohoto roku. Této problematice se budeme v nadcházejících dnech blíže věnovat a začneme článkem, který byl včera publikován na webu Atominfo.ru.

Společnost TVEL obdržela od Ukrajiny zálohu platby za čtyři vsázky jaderného paliva, které mají být doručeny na ukrajinské elektrárny během letošního jara, sdělil agentuře RIA Novosti zdroj seznámený se situací.

„TVEL obdržel zálohu na dodávku čtyř vsádek čerstvého jaderného paliva pro ukrajinské elektrárny, do nichž má být doručeno během jara 2014,“ uvedl nejmenovaný zdroj.

„Pokud bude do doby přepravy, která by měla proběhnout koncem března nebo začátkem dubna, odvolán zákaz ukrajinské vlády na převoz produktů jaderného palivového cyklu po železnici, který byl vyhlášen 28. ledna, proběhne přeprava nového paliva na ukrajinské jaderné elektrárny podle standardního plánu. Pokud by zákaz stále platil, proběhl by převoz podle alternativního plánu.“

Ukrajinský jaderný regulační úřad vyhlásil 28. ledna 2014 zákaz železniční přepravy produktů jaderného palivového cyklu na území Ukrajiny.

Zdroj: Atominfo.ru

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..