Ze strojírenského podniku ZIO-Podolsk (součást koncernu Rosatom vyrábějící strojírenská zařízení pro energetický průmysl) byl přepraven druhý ze čtyř parogenerátorů PGV-1000MKP s rozšířeným průměrem pláště pro druhý blok novovoroněžské jaderné elektrárny, budované podle projektu AES-2006. Zpracovatelem konstrukční dokumentace jsou společnosti OKB Gidropress a IK ZIOMAR.

Parogenerátor vážící 430 tun je uložený na speciálním železničním vagonu. (Zdroj: Atominfo.ru)
Parogenerátor vážící 430 tun je uložený na speciálním železničním vagonu. (Zdroj: Atominfo.ru)
Speciální železniční vagon má úctyhodnou délku 66 metrů. (Zdroj: Atominfo.ru)
Speciální železniční vagon má úctyhodnou délku 66 metrů. (Zdroj: Atominfo.ru)

Pláště pro parogenerátory pro novovoroněžskou jadernou elektrárnu byly vyrobeny v jiném podniku strojírenské divize společnosti Rosatom, Petrozavodskmaš, jenž je součástí podniku AEM-Technologia.

Hmotnost parogenerátoru je 330 tun. Doprava nadměrného nákladu je realizována speciálním železničním transportérem, vybaveným hydraulickým zdvihacím systémem a možností příčného posunu nákladu.

V roce 2012 podnik ZIO-Podolsk vyrobil a přepravil čtyři parogenerátory s kompletním zařízením pro první blok novovoroněžské jaderné elektrárny o celkové hmotnosti 1900 tun. V nejbližší době bude dokončena montáž těchto zařízení.

Strojírenský podnik ZIO-Podolsk je nejvýznamnějším výrobcem komplikovaných teplovodních zařízení pro tepelně-energetické komplexy, jako jsou jaderné a tepelné elektrárny, zařízení pro petrochemický a plynařský průmysl. Až 40 % energetické kapacity Ruska, zemí Společenství nezávislých států a Baltských zemí je vyráběno zařízením pod značkou ZIO. Mezi těmito podniky jsou všechny jaderné elektrárny, včetně té úplně první na světě ve městě Obninsk.

Zdroj: Atominfo.ru

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..