Všechny čtyři ukrajinské elektrárny, které jsou v provozu, pracují v běžném režimu a jejich zabezpečení probíhá v mimořádném režimu za pomoci personálu fyzické ochrany jaderných elektráren a vojenských jednotek ukrajinského Ministerstva vnitra. Sdělil to provozovatel ukrajinských jaderných elektráren, společnost Energoatom, ve své středeční tiskové zprávě.

Je zabezpečen zejména systém fyzické ochrany ukrajinských jaderných elektráren, bezpodmínečné splnění podmínek pro všechny režimy na jaderných objektech, zvýšená úroveň zabezpečení jaderných zařízení a jaderných materiálů a přijetí opatření předcházející vzniku mimořádných a kritických situací.

„V současné době bezpečnost a zabezpečení jaderných bloků společnosti Energoatom, které jsou v provozu, odpovídá ukrajinským i světovým normám včetně požadavků stanovených mezinárodními konvencemi pro fyzickou ochranu a ukrajinským zákonodárstvím, což bylo potvrzeno Mezinárodní agenturou pro atomovou energii (MAAE) a dalšími mezinárodními organizacemi,“ stojí v tiskové zprávě.

Podle informací společnosti Energoatom jsou ukrajinské elektrárny na nejbližší budoucnost zabezpečeny jaderným palivem. Dodávky jaderného paliva probíhají v rámci platných dohod a k dnešnímu dni (publikace původního článku 5. 3. 2014) plní všechny strany stanovené povinnosti.

Tisková zpráva dále uvádí: „Provoz jaderných elektráren probíhá v normálním režimu, tedy podle schválených prognóz dodávek elektřiny do ukrajinské přenosové sítě.“

Zdroj: Atominfo.ru

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..