Druhý blok jaderné elektrárny Hongyanhe, která leží v provincii Liaoning v severovýchodní Číně, začal dodávat energii do veřejné přenosové sítě. Další dva bloky v této elektrárně mají začít pracovat na konci příštího roku.

Nedávná podoba čtyř bloků elektrárny Hongyanhe, dva už jsou v provozu.
Nedávná podoba čtyř bloků elektrárny Hongyanhe, dva už jsou v provozu.

Reaktor čínské výroby o výkonu 1080 MWe oficiálně zahájil komerční provoz 25. února, informovala o tom China Power Investement Corp (CPI).

Nový blok, jehož stavba začala v roce 2008, obsahuje tlakovodní reaktor typu CPR-1000. Hongyanhe 2 dosáhl kritického stavu 24. října 2013 a se sítí byl úspěšně synchronizován o měsíc později.

Hongyanhe 1, vybaven také reaktorem CPR-1000 o výkonu 1080 MWe, dodává energii už od června loňského roku. Bloky 3 a 4 jsou v pokročilé fázi výstavby a do konce roku 2015 by téměř určitě měly být v provozu.

Hongyanhe je první jadernou elektrárnou postavenou na severovýchodě Číny, elektrárna disponuje vlastní odsolovací jednotkou o výkonu 10 800 metrů krychlových chladící vody za den.

Majitelem elektrárny je Liaoning Hongyanhe Nuclear Power Co, společný podnik, ve kterém drží čínské státní společnosti China General Nuclear Power Co a výše zmíněná CPI podíl 45% každá, zbylých 10% vlastní místní firma Dalian Municipal Construction Investment Co.

Zdroj: World Nuclear News

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..