„Mohli jsme se na vlastní oči přesvědčit o tom, že na Smolenské jaderné elektrárně je výborně propracovaná oblast diagnostiky armatury,“ zdůraznil vedoucí úseku obsluhy armatury jaderné elektrárny Temelín Radek Sladký na semináři, který se na Smolenské JE uskutečnil ve dnech 17. až 20. března 2014.

Účastníky fóra pro výměnu zkušenností, organizovaného Celosvětovou asociací operátorů JE, byli techničtí experti české JE Temelín a Smolenské jaderné elektrárny.

Během zahájení semináře výkonný náměstek hlavního inženýra Smolenské JE pro inženýrskou podporu Oleg Kužanijazov zdůraznil, že tato jaderná elektrárna věnuje značnou pozornost spolupráci s Celosvětovou asociací operátorů JE, jelikož všechny programy, uskutečňované v rámci této spolupráce, jsou zaměřeny na zvýšení bezpečnosti a spolehlivosti jaderných elektráren na celém světě.

V nejbližší době se na JE Temelín uskuteční plánovaná oprava armatury a elektrických pohonů. V této souvislosti je pro české kolegy zajímavá a přínosná zkušenost z provádění obdobných činností na ruských jaderných elektrárnách. V rámci návštěvy se mohli přesvědčit o tom, že na Smolenské JE se udělal velký kus práce v oblasti diagnostiky armatury. Do struktury podniku byla zařazena speciálně vytvořená servisní služba, která má tuto oblast na starost, a kromě toho jsou na kontroly zařízení objednávány externí firmy.

V laboratoři diagnostiky armatury elektrického pohonu byly hostům předvedeny moderní technické prostředky diagnostiky a testování elektrického pohonu, unikátní přenosné a stacionární diagnostické komplexy, umožňující provádět diagnostiku armatury v různých provozních režimech, automatizované systémy pro sběr, analýzu a uchovávání dat, stejně jako výsledky diagnostiky s doporučeními konkrétních oprav zařízení.

„Ruští kolegové nám předvedli nejlepší nástroje a postupy pro zvládnutí dané činnosti. Získané zkušenosti nám významně pomohou při realizaci plánovaných oprav zařízení na JE Temelín,“ řekl na závěr návštěvy Radek Sladký .

Zdroj: Tisková zpráva

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..