Novým regionálním ředitelem francouzské jaderné společnosti Areva pro střední a východní Evropu byl jmenován Jean-André Barbosa (40). Region zahrnuje Česko, Slovensko, Polsko, Maďarsko, Bulharsko a Rumunsko. Jde o nově zřízenou pozici. Barbossa předtím působil jako ředitel Arevy v Polsku. V Česku střídá Thomase Eprona, který byl v pražském zastoupení Arevy od roku 2010 a nyní přechází v rámci skupiny do jiné funkce. ČTK to dnes sdělila mediální zástupkyně francouzské firmy Tereza Procházková.

Tour Areva je jednou z dominant pařížské čtvrti La Défence, Areva je na tom v oblasti světové jaderné energetiky podobně
Tour Areva je jednou z dominant pařížské čtvrti La Défence, Areva je na tom v oblasti světové jaderné energetiky podobně

Před nástupem do Arevy Barbosa působil jako regionální ředitel globálního výrobce skla společnosti Verallia (Saint-Gobain Group) ve Společenství nezávislých států (SNS). Řídil tři výrobní závody v Rusku a na Ukrajině a měl na starosti více než deset exportních a domácích trhů. Předtím pracoval pro Evropskou komisi.

Areva se ucházela o zakázku na dostavbu české jaderné elektrárny Temelín, ČEZ ji ale předloni z tendru vyřadil s poukazem na závažná pochybení v předložené nabídce. Areva se odvolala a její vyřazení prošetřuje po stížnosti společnosti Evropská komise. V tendru zůstaly americko-japonská společnost Westinghouse a česko-ruské konsorcium MIR.1200.

„Rozšíření jaderné elektrárny Temelín zůstává důležitým možným projektem pro Arevu. Stále si myslíme, že EPR reaktor, který nedávno vybrala i Velká Británie, je nadále nejlepší možností, jak zajistit místní potřeby,“ uvedl Barbosa.

Čistá ztráta skupiny Areva se za loňský rok zvýšila na 494 milionů eur (13,5 miliardy Kč) z 99 milionů eur v roce 2012. Propad v hospodaření vzrostl kvůli odpisům opožďovaného projektu dodávky jaderných reaktorů pro finskou elektrárnu a ztrátám divize obnovitelných zdrojů.

Zdroj:  ČTK

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..