Některé Ruské regiony začínají ohlašovat připravenost na letošní povodně. Důležitým podnikem, který se připravil na jarní povodně, je Balakovská jaderná elektrárna ležící na břehu Volhy.

Pohled na čtyři balakovské bloky typu VVER-1000 přes vody řeky Volhy. (Zdroj: Balnpp.rosenergoatom.ru)
Pohled na čtyři balakovské bloky typu VVER-1000 přes vody řeky Volhy. (Zdroj: Balnpp.rosenergoatom.ru)

„V našem okrese začíná povodeň zpravidla v době od 15. dubna, ačkoliv kvůli průběhu letošního jara by mohly povodně přijít i dříve.V současnosti jsou na Balakovské jaderné elektrárně realizována protipovodňová opatření, jejichž cílem je zajištění zásobování spotřebitelů elektrickou energií v průběhu záplav. Termínově přesná realizace opatření byla provedena v plném rozsahu bez připomínek,“ prohlásil náčelník skupiny technické kontroly budov a dalších objektů oddělení technické inspekce a průmyslové bezpečnosti Balakovské jaderné elektrárny, Vladimír Vargin.

Nezávisle na charakteru předpovědí meteorologů probíhají přípravné protipovodňové práce na Balakovské jaderné elektrárně již od začátku zimy. Právě v této době speciální protipovodňová komise rozpracovává „Plán opatření přípravy objektů Balakovské jaderné elektrárny k nepřetržitému provozu v průběhu povodní“. Komisi předsedá hlavní inženýr této jaderné elektrárny, Valerij Bessonov, a její součástí jsou podřízené podniky, majitelé budov a staveb a oddělení zabezpečující dodávku nezbytných materiálně-technických zdrojů.

Odolnost jaderné elektrárny v případě povodně je zabezpečena nejen přijatými opatřeními, ale také projektovými řešeními. Již ve stadiu projektování Balakovské jaderné elektrárny bylo přihlédnuto ke všem věrohodným nepříznivým hydrometeorologickým podmínkám, které byly získány rozborem statistických dat za posledních více než 50 let.

Zdroj: Atominfo.ru

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..