Pátek, 4 prosince
Shadow

Video: Rozhovor s Valentinem Davydjancem, kapitánem největšího jaderného ledoborce

Přinášíme našim čtenářům videorozhovor s kapitánem jaderného ledoborce 50 let pobedy, Valentinem Davydjancem, který do Prahy 5. října přivezl olympijskou pochodeň, s níž v říjnu minulého roku v rámci olympijské štafety dosáhl severního pólu. Více o jaderných ledoborcích se můžete dozvědět z našeho seriálu o jaderných ledoborcích zde.

 

1 Comment

  • Ing. Dreksler Josef

    Vypracoval jsem technický návrh na pomocný stroj. Ledoborec, bude mít na každém boku zavěšen jeden. Po příjezdu k ledové pláni tlustší než 1,8m stroje spustí na led. S ledoborcem jsou propojeny samo navíjecími silikonovými el. kabely. Každý stroj bude mít pro svoji práci 3 reg.mohutné el. motory.Stroj budou obsluhovat dva vyškolení muži.
    Principem snadného lámání tlustého ledu, je překonat, jeho nesmírnou soudržnou sílu. Ale ne brutálním tlakem lodi. Stroje, soudržné síly, led nejdříve zbaví.Potom i menší ledoborce, i v nejtlustším ledu pojedou plynule v před.
    Potřebuji kontakt na Ruské velvyslanectví, zda by měli o můj nápad zájem.Návrh mám zpracován podrobně. Tatra Kopřivnice by s mojí pomocí dokázala stroje vyrobit).

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..