Dne 28. ledna 2014 představitelé administrativy Vysokogorské oblasti (jeden ze 43 administrativních a komunálních celků Tatarstánu), Úřadu na ochranu spotřebitelů Ruska a představitelé veřejných ekologických organizací navštívili sklad radioaktivních odpadů kazaňského oddělení státního podniku RosRAO (podnik koncernu Rosatom, zabývající se nakládáním s radioaktivními odpady) s cílem seznámit se s činností podniku v oblasti zajištění radiační bezpečnosti.

V podniku byla pro hosty připravena úvodní beseda s ředitelem Faritem Kazakovem, po které následovala exkurze pod vedením hlavního inženýra podniku Anatolije Nikanorova.

Na závěr účastníci vyjádřili názor, že technická prohlídka byla velmi zajímavá a užitečná pro všechny. Zejména pro ty, kteří neměli představu o působnosti podniku RosRAO v oblasti nakládání s radioaktivními odpady na území Tatarstánu.

Podle vyjádření představitelky tatarstánské pobočky organizace s názvem „Všeruská společnost ochrany přírody“, Taťjany Ljadovové, která byla poprvé na návštěvě takového místa, do návštěvy tohoto podniku měla obavy z velmi negativního vlivu podniku na životní prostředí.

Ljadovová k tomu uvedla: „Dnešní exkurze názorně ukázala, že je podnik bezpečný a chráněný. Všichni účastníci exkurze byli vybaveni dozimetry a mohli se přesvědčit, že na území celého podniku nebyla překročena povolená úroveň radiačního ozáření. Je vidět, že v podniku pracují kompetentní a vzdělaní specialisté, kteří mi pomohli pochopit problematiku skladování radioaktivních odpadů. Pracovníci podniku RosRAO trvale kontrolují radiační situaci i v objektech, ve kterých žádné nebezpečí nehrozí.“

Zdroj: Atominfo.ru

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..