V prostorech novovoroněžské jaderné elektrárny probíhá příprava specialistů Turecké agentury pro jadernou energii (TAEK).

Tato stáž představitelů turecké agentury probíhá od 10. února do 7. března 2014, a to na základě realizace Prohlášení mezi vládou Ruské federace a Turecka o spolupráci ve sféře výstavby a využití jaderné elektrárny Akkuyu v Turecku a dále meziresortního Prohlášení o spolupráci v oblasti licencování a dohledu nad jadernou bezpečností mezi Rostěchnadzor (Ruská federální dozorčí agentura pro oblast ekologického, technologického a jaderného dohledu) a TAEK.

Příprava pracovníků turecké agentury je organizována na základě doporučení organizací vědecko-technické podpory ruské dozorčí agentury, a to Vědecko-technického centra jaderné a radiační bezpečnosti, za aktivní spolupráce ze strany koncernu Rosatom a také Donského meziregionálního teritoriálního podniku, který zajišťuje jadernou a radiační bezpečnost na jaderné elektrárně Novovoroněž.

V souladu s programem výcviku se pro posluchače organizují obecné kurzy, jejichž náplní jsou informace obecného charakteru jako konstrukce a systémy jaderných elektráren, a pak speciální kurzy zabývající se specifiky procesu licencování a plnění opatření dohledu. V průběhu výcviku tureckých specialistů budou organizovány návštěvy stavěné novovoroněžské jaderné elektrárny. Uvedeným procesem přípravy projde 29 specialistů Turecké agentury pro jadernou energii.

Zdroj: Atominfo.ru

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..