Energetické Třebíčsko se rozrostlo o nové členy. V únoru se ke sdružení přidala firma Tedom, B-technik, Archatt, Výzkumný ústav jaderných elektráren a firma Kapucín. V současné době má Energetické Třebíčsko sedmnáct členů.

„Smysl působení v tomto Sdružení vidíme především v podpoře dlouhodobého bezpečného provozu Jaderné elektrárny Dukovany, případně výstavby dalšího jaderného energetického zdroje v našem regionu. Podporujeme tuto myšlenku jako zaměstnanci firmy, jejíž aktivity jsou již dvacet let těsně spojeny s jadernou energetikou, i jako občané Třebíčska,“ vysvětluje důvody členství ENVINETu Larisa Dubská, ředitelka pro HR a marketing. Radek Říha za Výzkumný ústav jaderných elektráren se přidává: „Členství ve sdružení je mimo jiné přínosné i z hlediska navázání kontaktů s představiteli firem, které stejně jako naše firma, mají zájem na kontinuitě tradice energetiky v tomto regionu.“

Sdružení Energetické Třebíčsko je dobrovolným sdružením obcí a právnických osob, které mají zájem na udržení energetického regionu. Zakládajícími členy sdružení je město Třebíč, Okresní Hospodářská komora Třebíč, Střední průmyslová škola Třebíč, obec Dukovany a obec Rouchovany. Hlavním předmětem činnosti je zastupování a hájení zájmů členů ve vztahu k udržení a dalšímu rozvoji energetického odvětví v regionu a podpora dalšího provozu a výstavba 5. bloku elektrárny Dukovany.

Předsedou Energetického Třebíčska je Vítězslav Jonáš. Ve výkonném výboru je dále starosta Třebíče Pavel Heřman, ředitel střední průmyslové školy Zdeněk Borůvka, starosta Rouchovan Vladimír Černý a člen představenstva okresní hospodářské komory Martin Štajgl.

Zdroj: Tisková zpráva

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..