Konstrukční kancelář CKBM, spadající pod Atomenergomaš, strojírenskou divizi společnosti Rosatom, realizovala převoz třech titanových řetězů pro zavážecí stroj RZM-488 pro kurskou jadernou elektrárnu. Hodnota vyrobeného zařízení byla 10,5 mil. rublů (cca 6,1 mil. Kč) a zákazníkem byl koncern Rosenergoatom.

Zabalené titanové řetězy pro zavážecí zařízení kurské jaderné elektrárny. (Zdroj: Atominfo.ru)
Zabalené titanové řetězy pro zavážecí zařízení kurské jaderné elektrárny. (Zdroj: Atominfo.ru)

Stroj RZM-488, vyrobený konstrukční kanceláří CKBM, je určen pro překládku jaderného paliva na pracujícím, odstaveném i hluboce zchlazeném reaktoru (když je chladivo vypuštěno ze separátorů pod úroveň parovodních vedení). Řídící systém stroje RZM-488 umožňuje dálkové, poloautomatické a autonomní řízení, s možností odděleného (manuálního) režimu.

Konstrukční kancelář CKBM také realizuje projektování, konstrukci a výrobu klíčového zařízení pro úpravu opotřebovaných tepelných výměníků.

Akciová společnost CKBM byla založena v roce 1945. Základním předmětem činnosti společnosti je výroba čerpacích a dálkově řízených zařízení pro jadernou energetiku, vědecká centra a další průmyslové obory. Konstrukční kancelář se specializuje na konstrukci a výrobu hermetických čerpadel, hlavních cirkulačních čerpadel s mechanickým těsněním hřídele, odstředivých elektrických čerpadel pro jaderné elektrárny, turbomolekulárních čerpadel a dálkově řízených zařízení pro jaderný průmysl.

Společnost Atomenergomaš, a.s. je strojírenskou divizí státní korporace Rosatom a jednou z předních strojírenských společností Ruska. Tato společnost je dodavatelem efektivních komplexních řešení pro jaderný, tepelný, plynový a petrochemický průmysl. Společnost sdružuje téměř 30 velkých průmyslových, vědecko-výzkumných, strojírenských podniků na území Ruska i v zahraničí.

Zdroj: Atominfo.ru

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..