Spuštění druhého bloku jaderné elektrárny Kudankulam proběhne v květnu nebo v červnu letošního roku. Oznámil to předseda vládní komise pro atomovou energii Indie, Ratan Kumar Sinha, přes indickou agenturu PTI.

Dva bloky indické elektrárny Kudankulam s reaktory VVER-1000. (Zdroj: Thehindu.com)
Dva bloky indické elektrárny Kudankulam s reaktory VVER-1000. (Zdroj: Thehindu.com)

Minulý týden vládní sekretář Narayana Swamy oznámil, že druhý blok začne dodávat elektřinu do sítě v září. Na stránkách Indické společnosti pro atomovou energii je jako termín počátku „komerčního provozu“ označen říjen.

Předseda vládní komise pro atomovou energii Indie také sdělil, že první blok, který byl připojen k síti v říjnu, brzy dosáhne plného výkonu. Sinha dodal, že protestní hnutí proti jaderné elektrárně osláblo díky opatřením vlády, která vysvětlila obyvatelstvu, že elektrárna není nebezpečná.

K zapojení prvního bloku do sítě došlo 22. října loňského roku, jeho synchronizace proběhla úspěšně. V současné době se odborníci zabývají postupným zvyšováním výkonu bloku bloku. Dosažení stoprocentního výkonu bude uskutečněno po kontrole provozuschopnosti všech systémů a zařízení.

Přitom stavba druhého bloku je téměř dokončena. Rusko a Indie vedou jednání o dostavbě třetího a čtvrtého bloku. JE Kudankulam je budována za technické podpory Ruska v souladu s mezivládní dohodou z roku 1988 a pozdějších dodatků z roku 1998.

Zdroj: Novostienergetiki.ru

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..