Zástupci Izraele a vedení CERN v aleji vlajek členských států
Zástupci Izraele a vedení CERN v aleji vlajek členských států

V rámci pátečního ceremoniálu se izraelská vlajka poprvé připojila k ostatním vlajkám 20 členských států Evropského centra jaderného výzkumu. Stalo se to několik dní po tom, co UNESCO oficiálně potvrdilo přijetí Izraele do klubu členských států.

Po skončení ceremoniálu navštívil Avigdor Liberman, vicepremiér pro zahraniční záležitosti státu Izrael, v doprovodu zástupců izraelské vědecké komunity podzemní tunel urychlovače LHC a experiment ATLAS, který na něj navazuje.

„Při své dnešní návštěvě v CERN jsem spatřil hranice současného poznání. Začal jsem vnímat význam spolupráce mezi Izrealem a CERN v celé šíři. Izraelští vědci sdílí se svými kolegy zde oddanost vědě, schopnost posouvat hranice technologií a snahu zajistit kvalitní vzdělaní dalším generacím.  Izrael a CERN sdílí společné cíle i ideály a proto vidím velký prostor pro spolupráci,“ prohlásil Liberman.

„Jako generálnímu řediteli je mi velkou ctí, že mohu uvítat Izrael mezi členskými státy. Historie vzájemné spolupráce je velmi dlouhá a tento den si všichni z nás budou pamatovat, neboť je příslibem posílení plodné spolupráce mezi CERN, evropskými vědci a izraelskou fyzikální komunitou,“ reagoval Rolf Dieter Heuer, generální ředitel CERN.

Zdroj: CERN

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..