Energetická společnost ČEZ nabídne virtuální prohlídky elektráren. Od 13. ledna do konce února se návštěvníkům postupně otevře sedm svých elektráren s celkem 105 zastaveními. V případě jaderné elektrárny Temelín jde o světovou premiéru virtuální prohlídky v rámci více než 430 reaktorů jaderných elektráren provozovaných ve světě. ČTK to dnes sdělil mluvčí ČEZ Martin Schreier.

Každé pondělí od 13. ledna web společnosti ČEZ s podporou facebookového profilu firmy nabídne premiéru virtuální prohlídky jedné ze sedmi elektráren. „Cyklus zahájí Štěchovice, které diváky nechají virtuálně vzlétnout nad přehradu a pak provedou zákulisím hned dvou provozů – průtočné a přečerpávací vodní elektrárny. V týdenních intervalech budou následovat exkurze do dalších typů elektráren,“ uvedl mluvčí.

Dodal, že každá prohlídka startuje leteckým panoramatem lokality. Uživatel pak může na základě vlastní volby navštívit nejdůležitější části elektrárny. Vše doplní popisky, technická data a další zajímavosti. Projekt má i anglickou verzi.

„Stále rostoucí zájem o exkurze do našich elektráren a informačních center nás utvrdil v rozhodnutí umožnit prohlídku i těm, kteří z nejrůznějších příčin nemohou přijet až za námi,“ uvedla koordinátorka vzdělávacího programu ČEZ Marie Dufková. Dodala, že firma do budoucna plánuje také prohlídku první české jaderné elektrárny Dukovany, přečerpávací vodní elektrárny Dlouhé Stráně nebo komplexně zmodernizovaný provoz elektrárny v Ledvicích.

Portfolio elektráren Skupiny ČEZ v České republice zahrnuje dvě jaderné, 13 uhelných, 35 vodních, 13 fotovoltaických, dvě větrné elektrárny a jednu bioplynovou stanici. Dceřiná společnost ČEZ Energo provozuje zhruba 70 kogeneračních jednotek – malých kombinovaných výroben elektřiny a tepla.

ČEZ je největší tuzemská energetická firma. Většinovým vlastníkem je stát, který vlastní zhruba 70 procent akcií firmy.

Virtuální prohlídky elektráren ČEZ:

Lokalita Typ elektrárny Termín premiéry
Štěchovice Průtočná a přečerpávací vodní 13.ledna, 10:00
Temelín Jaderná 20.ledna, 10:00
Janov Větrná 27.ledna, 10:00
Tušimice Uhelná 3.února, 10:00
Hodonín Biomasová 10.února, 10:00
Číčov Bioplynová stanice 17.února., 10:00
Buštěhrad Fotovoltaická 24.února., 10:00

 

Zdroj: ČTK

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..