Podpis kontraktu mezi společností Sigma Group, a.s., a akciovou společností Atomenergomaš na dodávku čerpadlových zařízení pro druhou fázi výstavby Leningradské JE se uskutečnil 3. prosince v Moskvě v rámci mezinárodního fóra dodavatelů pro jadernou energetiku АTOMEX 2013.

Celková hodnota kontraktu přesahuje 1,8 milionu euro. Dodávku bude tvořit průmyslový blok čtyř hlavních cirkulačních čerpadel chladících systémů a čtyři síťová čerpací zařízení s pomocným zařízením.

„Rosatom je jedním z hlavních partnerů společnosti Sigma. Nesmírně náročné bezpečnostní parametry pro zařízení jaderných elektráren, které jsou vyžadovány v Rusku, představují pro naše konstruktéry a projektanty nový impuls pro vývoj stále efektivnějších a bezpečnějších čerpadel. Spolupráce s Rosatomem je navíc pro naši firmu a další české společnosti tou nejlepší referencí nejen na ruských, ale také na mezinárodních trzích. Zkušenost s výrobou čerpadlových zařízení pro reaktor VVER 1200 Leningradské JE-2 bude pro naši společnost prospěšná také pro případ, že v tendru na dostavbu JE Temelín zvítězí česko-ruské konsorcium MIR 1200, které zde nabízí zcela totožný reaktor,“ říká marketingový ředitel Sigma Group, a.s., Miroslav Veselý.

„Produkce společnosti Sigma má na ruském trhu již dlouhou dobu vynikající pověst. Jen v posledních pěti letech dodala společnost zařízení pro jaderné elektrárny Novovoroněžskou, Bělojarskou, Kalininskou a Leningradskou. Kontrakt, který jsme dnes uzavřeli, vznikl jako výsledek transparentní soutěže a je dalším důkazem toho, že produkce českých společností je konkurenceschopná jak z hlediska kvality, tak z hlediska ceny,“ zdůraznila náměstkyně obchodního ředitele akciové společnosti Atomenergomaš Maria Sorokina.

V rámci druhé fáze výstavby Leningradské JE se budují dva reaktory VVER 1200. Termín uvedení prvního bloku do provozu je rok 2015, druhého v roce 2017.

Zdroj: Essential Communication

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..