Řešení problémů s projektem plovoucí jaderné a tepelné elektrárny, vstup na maloobchodní trh s elektrickou energií, načrtnutí obrysů řízení výstavby JE Akkuyu a vytvoření optimální technologie pro rekonstrukci reaktorů RBMK jsou hlavními cíli koncernu Rosenergoatom na rok 2014. Novinářům to řekl generální ředitel společnosti, Jevgenij Romanov.

„V následujícím roce musíme vyřešit záležitost s plovoucí jadernou elektrárnou, všechny nejistoty kolem tohoto projektu je nutno odstranit. Musíme vstoupit na odbytové podnikání na maloobchodní trh s elektřinou. Koncern byl vždy organizací-výrobcem a vstup na odbytové podnikání je pro nás důležitý, protože tak zvětšíme objemy produkované elektřiny. Rosenergoatom musíme rozvíjet jako globální společnost, v příštím roce plánujeme dokončit přípravu základních bodů řízení projektu JE Akkuyu. A musíme též vyvinout optimální technologii pro obnovu kapacit reaktorů RBMK,“ řekl Romanov.

Podle jeho slov může koncern během roku překročit původně odhadované množství vyrobené elektřiny, které představovalo 171,4 mld. kWh elektrické energie. Objem produkce ruských elektráren v roce 2013 může vystoupat na 172 mld. kWh. Množství elektřiny vyrobené Rosenergoatomem v roce 2014 se bude pohybovat na úrovni 170 mld. kWh.

„Investiční program koncernu v roce 2013 o celkové výši 203 mld. rublů bude ke konci roku s jistotou splněn na sto procent,“ prohlásil Romanov a připomenul, že se v roce 2014 objem investic sníží o 10 % a dostane se tak lehce pod 200 mld. rublů. Současně šéf Rosatomu oznámil, že v roce 2014 bude plně zachován tematický plán prací společnosti, spolu se všemi stavebními pracemi a uváděním elektráren do provozu. Romanov nepromluvil o očekávaných finančních výsledcích koncernu za uplynulý rok, řekl pouze, že ukazatel EBITDA „od původních plánů roku vystoupal na plus 5 miliard rublů“.

Zdroj: Atominfo.ru

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..