Spouštění modulu CA-04 na dno kontejnmentu. (Zdroj: World Nuclear News)
Spouštění modulu CA-04 na dno kontejnmentu. (Zdroj: World Nuclear News)

Projekt výstavby jaderné elektrárny Vogtle 3 společnosti Georgia Power dosáhl montáží modulu pro tlakovou nádobu reaktoru AP 1000 dalšího milníku ve výstavbě.

Modul CA-04, který se skládá z pěti menších modulů, váží 29 tun, je přes 8 metrů vysoký a má v průměru 6,4 metru, byl umístěn na své místo pomocí 171 metrů vysokého stožárového jeřábu, jednoho z největších na světě. Tento modul je společností Georgia Power označován jako velice důležitý, protože leží v samém srdci elektrárny a bude do něj namontována tlaková nádoba.

Výstavba této elektrárny začala oficiálně v březnu, a to betonáží základů. V červnu byl položeno dno kontejnmentu a tlaková nádoba reaktoru je již připravena v areálu staveniště. Spuštění elektrárny je plánováno na konec roku 2017.

Ve stádiu výstavby jsou v USA čtyři reaktory AP 1000: třetí a čtvrtý blok Vogtle v Georgii a druhý a třetí blok elektrárny Virgil C. Summer v Jižní Karolíně. Druhý blok elektrárny V. C. Summer je o trochu napřed oproti třetímu bloku elektrárny Vogtle, protože montáž modulu CA-04 zde proběhla už 27. září 2013. Třetí blok V. C. Summer a čtvrtý blok Vogtle zatím mají jen základy pro jaderný ostrov.

Zdroj: World Nuclear News, Neimagazine.com

O autorovi

admin

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..